X

SZANOWNI PAŃSTWO

W związku z wejściem w życie od 25 maja br. rozporządzenia RODO, dokonaliśmy zmiany naszej polityki prywatności.

Kliknij TUTAJ aby zapoznać się z naszą nową polityką prywatności.

FAQ

Czy zmiana sprzedawcy energii będzie dla mnie skomplikowanym procesem ?

Procesem zmiany sprzedawcy zajmuje się spółka obrotu, z którą klient podpisał umowę sprzedaży energii elektrycznej. Klient udziela pełnomocnictwa do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych czynności, którymi zajmuje się dalej sprzedawca.

 

Jakie są zagrożenia związane z wyborem nowego sprzedawcy?

Zmiana sprzedawcy jest uregulowana prawnie i wszystkie obowiązki są precyzyjnie określone, rozdzielone pomiędzy sprzedawcę a OSD. W ten sposób proces zmiany sprzedawcy jest pod pełną kontrolą – klient nie może zostać bez energii elektrycznej. Zagrożenie to oddala również instytucja sprzedawcy rezerwowego, który może dostarczać energię w rzadkim przypadku niedopełnienia formalności w odpowiednim terminie.

 

Czy Energetyczna Grupa Zakupowa to rzeczywiście same korzyści?

Przyłączenie się do Energetycznej Grupy Zakupowej nie niesie ze sobą żadnego ryzyka, więc na pewno nie ma żadnych minusów. Jest również bezpłatne. Odpowiednie poprowadzenie procesu negocjacji oferty pozwala na uzyskanie znacznych korzyści z zamówienia znacznego wolumenu energii przez grupę zrzeszonych podmiotów. Ktoś jednak musi być koordynatorem tego procesu – tutaj na scenę wchodzi Energo Biznes, który ma doświadczenie na rynku obrotu energią i jest niezależną firmą, tzn. nie reprezentuje jednego lub kilku sprzedawców, ale zamiast tego ma dostęp do pełnego spektrum ofert (w Polsce koncesję na obrót energią posiada ponad 300 spółek), wybierając najkorzystniejszą cenę i najlepsze warunki.

 

Co jeśli nie będę chciał podpisać umowy z wybranym sprzedawcą?

W umowie pomiędzy Energo Biznes a klientem znajdują się zapisy regulujące tego typu przypadek. Z Energetycznej Grupy Zakupowej można wystąpić z zachowaniem odpowiedniego terminu przed finalizacją rozmów z wybranym sprzedawcą. Nie chcemy zmuszać nikogo do podpisania, jego zdaniem, niekorzystnej umowy. Jednocześnie pragniemy, aby deklaracja przystąpienia do grupy traktowana była serio przez jej członków – co jest zachowaniem fair wobec pozostałych uczestników grupy (inni uczestnicy zwiększają siłę zakupową grupy, wspierają zatem możliwość uzyskania najlepszej ceny przez Twoją firmę) oraz organizatora Energetycznej Grupy Zakupowej, a więc Energo Biznes. Współdziałanie w grupie zakupowej wymaga partnerskiego traktowania innych jej członków. Rezygnacja tuż przed podpisaniem umowy, może zniechęcić sprzedawcę i uderzyć w interes wszystkich członków grupy, dlatego jest obwarowane karami umownymi.

 

Na rynku sprzedaży energii istnieją dziesiątki firm, znam tylko duże spółki, dlaczego miałbym Wam zaufać?

Energo Biznes nie pełni funkcji sprzedawcy energii. Nie jesteśmy również pośrednikiem spółek obrotu, dlatego w naszym interesie nie leży zarobek sprzedawcy, a wręcz przeciwnie – korzyść klienta. Stoimy po tej samej stronie. Znając realia rynkowe wykorzystujemy nasze doświadczenie i wiedzę, aby uchronić klienta przed wyborem niekorzystnej oferty. Oczywiście warto zaufać dużym i sprawdzonym spółkom, jednak istnieje wielu mniejszych sprzedawców, którzy w naszej ocenie zasługują na zaufanie i zainteresowanie, wyróżniając się znakomitą obsługą klienta, solidnością w prowadzeniu procesu zmiany sprzedawcy, atrakcyjnymi cenami i uczciwymi warunkami umów. Energo Biznes zajmuje się dostarczeniem najkorzystniejszej oferty od rzetelnego, godnego zaufania sprzedawcy. Twoja korzyść i bezpieczeństwo są naszym nadrzędnym celem, dlatego ośmielamy się prosić o Twoje zaufanie. Pozwól nam udowodnić , że na nie zasługujemy.